Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Opis produktu

Szelki bezpieczeństwa YT-74221 to element systemu przeznaczonego do zabezpieczenia osób przed upadkiem z wysokości. Prawidłowo założone szelki muszą ściśle przylegać do tułowia oraz ud, by wraz z dedykowanym punktem zaczepowym móc równomiernie rozłożyć siły działające na ciało w trakcie upadku.

  • rozmiar uniwersalny
  • tylni grzbietowy punkt zaczepowy w kształcie litery D do zamocowania amortyzatora
  • regulowany pas piersiowy
  • regulowane pasy udowe
  • poliestrowe taśmy tekstylne o szerokości 44 mm oraz wytrzymałości wyższej niż 27 KN
  • klamry na pasie piersiowym do odwieszania szelek po pracy lub rozwieszania ich w trakcie suszenia

Szelki bezpieczeństwa YT-74221 zostały przetestowane w akredytowanym przez UE laboratorium i spełniają wymagania normy EN 361:2002

OPIS WIZUALNY

Szelki YATO 2BEZPIECZEŃSTWO I ASPEKTY PRAWNE

Praca na wysokości to praca wykonywana na poziomie powyżej 1 metra nad poziomem ziemi/podłogi, której powierzchnia nie jest otoczona ze wszystkich stron pełnymi ścianami lub konstrukcją ochronną do wysokości 1,5 metra. Jeżeli w takich warunkach nie jest możliwe zastosowanie środków ochrony zbiorowej, wówczas pracodawca zlecając pracę powinien m.in. zapewnić środki ochrony indywidualnej. Każdy element sprzętu chroniącego przed upadkiem powinien spełniać określone normy bezpieczeństwa, które producent potwierdza tylko i wyłącznie za pośrednictwem akredytowanego przez UE laboratorium badawczego. Potwierdzenie spełnienia norm przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika, ale i również chroni zarówno pracownika jak i pracodawcę przed konsekwencjami finansowymi wynikającymi z nałożonych kar przez instytucję inspekcji pracy.

Wszystkie elementy sprzętu chroniącego przed upadkiem YATO posiadają aktualne badania potwierdzające spełnienie norm bezpieczeństwa, a użytkowanie ich zgodnie z instrukcją gwarantuje 5 lat niezawodnej eksploatacji.

TERMIN WAŻNOŚCI

Okres użytkowania szelek wynosi pięć lat i jest liczony od pierwszego użycia.

Parametry

  • Materiał: poliester
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto