Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Ściski solarskie

Produkty 1-18 z 314

Strona
 1. STANLEY ŚCISK STOLARSKI AUTOMATYCZNY 900x78mm FATMAX SFMHT0-83237
  Cena promocyjna Cena: 89,30 zł Regular Price 92,86 zł
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 89.30 zł
 2. IRWIN ŚCISK SZYBKOZACISKOWY QUICK-GRIP XP 1250mm 10505947
  Cena promocyjna Cena: 161,01 zł Regular Price 163,73 zł
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 161.01 zł
 3. IRWIN ŚCISK SZYBKOZACISKOWY QUICK-GRIP XP 600mm 10505945
  Cena promocyjna Cena: 125,83 zł Regular Price 127,29 zł
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 125.83 zł
 4. IRWIN ŚCISK SZYBKOZACISKOWY QUICK-GRIP XP 450mm 10505944
  Cena promocyjna Cena: 117,71 zł Regular Price 118,36 zł
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 117.71 zł

Produkty 1-18 z 314

Strona

Ścisk stolarski to obowiązkowe wyposażenie każdej stolarni, niezależnie od jej wielkości oraz tego, czy jest ona zakładem profesjonalnym czy też amatorskim. Jednakże ze względu na swoją uniwersalność można wykorzystywać go w wielu innych pracach. Oferta sklepu z narzędziami Emast.pl zawiera wiele rodzajów ścisków stolarskich, które możesz wykorzystać do różnego rodzaju prac w stolarni i innych warsztatach. Każde z narzędzi to gwarancja jakości, trwałości i komfortowej pracy. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wyboru odpowiednich narzędzi.


Ściski stolarskie – zastosowanie

Ścisk, jak sama nazwa wskazuje, służy do ściskania elementów drewnianych, którego celem jest ich prawidłowe połączenie. Można z powodzeniem wykorzystywać go również jako narzędzie pomocnicze przy różnego rodzaju pracach naprawczych lub obróbce drewna i innych materiałów, w tym metali. Ściski powszechnie wykorzystywane są między innymi podczas wytwarzania mebli i innych drewnianych konstrukcji. Swoje zastosowanie znajdują też w modelarstwie.


Rodzaje ścisków stolarskich

Dobór odpowiedniego rodzaju ścisku stolarskiego umożliwia prawidłowe i efektywne wykonanie wybranych prac. Każdy z niezbędnych w stolarni ścisków znajdziesz w naszej ofercie.

 • Ścisk stolarski typu F – jest to najczęściej używany rodzaj ścisku stolarskiego. Jego konstrukcja jest prosta i składa się z dwóch ramion, z których jedno jest stale przymocowane do prowadnicy, po której porusza się drugie ramię. Obecnie stosuje się w nich zaawansowane mechanizmy ścisku automatycznego uruchamianego za pomocą pistoletów. W klasycznych rozwiązaniach stosowano mechanizmy korbowe.

 • Ścisk stolarski typu C – ten rodzaj ścisków nie zawiera ruchomych ramion. Elementem ściskającym jest w tym wypadku śruba, która przechodzi prze otwór jednego z ramion. Ściski typu C wykonywane są z odpornych materiałów, np. ze stali.

 • Ścisk kątowy i ścisk narożny – to dwa różne, aczkolwiek podobne rodzaje ścisków, których zadaniem jest ściskanie elementów drewnianych przylegających do siebie pod kątem prostym.

 • Ścisk stolarski rurowy – dzięki zastosowanym rurom o różnej długości, ścisk pozwala na złapanie dłuższych elementów. Szczęki zakładane są właśnie na rury.


Postaw na ściski stolarskie z oferty Emast.pl

W naszym asortymencie dostępne są ściski stolarskie, charakteryzujące się wyjątkową jakością i trwałością. Każdy z nich wykonany jest estetycznie i dokładnie, a zróżnicowana siła nacisku pozwala dobrać narzędzia odpowiednie do konkretnych prac. Szczęki są wykonane z tworzyw, które jednocześnie gwarantują odpowiednio solidny ścisk, jak też zapobiegają uszkodzeniom drewnianych elementów.