Nitownice pneumatyczne / ręczne / nożycowe

Produkty 1-18 z 109

Strona
  1. BETA NITOWNICA PNEUMATYCZNA 2,4 - 4,8mm 1946T
    BETA NITOWNICA PNEUMATYCZNA 2,4 - 4,8mm 1946T
    Cena promocyjna Cena: 662,97 zł Regular Price 847,31 zł

Produkty 1-18 z 109

Strona

Nitownica to narzędzie, które służy do łączenia elementów przy użyciu nitów lub nitonakrętek. Połączenia nitowe są bardzo trwałe i stabilne, praktycznie niemożliwe do rozdzielania ręcznego bez użycia narzędzi. Zobacz, jakie nitownice znajdziesz w ofercie sklepu z narzędziami Emast.pl.


Nitownice ręczne


Nitownice ręczne to najprostsze narzędzia z tej rodziny. Gwarantują bardzo dużą precyzję pracy, jednakże lepiej sprawdzają się w robotach amatorskich ze względu na to, że każdy nit zaciska się siłą własnych mięśni. Dlatego też zaciskanie kilkuset nitów podczas pracy może okazać się niemożliwie lub przynajmnije bardzo uciążliwe, a już na pewno zajmie znacznie więcej czasu.


Nitownica ręczna do nitonakrętek


Nitonakrętka to rodzaj rurkowatego nitu, który wewnątrz zawiera część gwintowaną. Do ich umiejscowienia w materiale niezbędna jest nitownica do nitonakrętek. Roboczą częścią tych narzędzi jest trzpień, na który nakręca się nitonakrętkę, a następnie poprzez naciśnięcie spustu zaciska nitonakrętkę w materiale, by na końcu odkręcić trzpień. W naszej ofercie znajdzie się zarówno nitownica do nitonakrętek pneumatyczna, jaki i ręczna.


Nitownica ręczna do nitów zrywalnych


Ten rodzaj narzędzi służy do montowania nitów zrywalnych, czyli takich, które zacisnąć można, mając do nich dostęp jedynie z jednej strony.


Nitownice pneumatyczne


Nitownica pneumatyczna to narzędzie niezbędne do zadań profesjonalnych, kiedy to musisz zacisnąć kilkaset lub kilka tysięcy nitów w ciągu jednego dnia pracy. Gwarantuje ona znacznie szybszą i efektywniejszą pracę, a przede wszystkim nie wymaga wkładania w nią dużej siły własnych mięśni. Jak to działa?

Siłą ściskającą nity jest w przypadku nitownicy pneumatycznej sprężone powietrze. Aby je uzyskać konieczne jest podłączenie nitownicy pneumatycznej do kompresora powietrza. Nitownice pneumatyczne to narzędzia trwałe i efektywne, gwarantujące możliwość zaciśnięcia dużej liczby nitów w stosunkowo krótkim czasie. Wykorzystuje się je w przemyśle oraz innych pracach profesjonalnych. Jako że do ich działania konieczny jest kompresor, nitownice pneumatyczne nie są opłacalne w użytku domowym.


Nity


Oprócz nitownic w naszej ofercie znajdują się również różnej długości oraz grubości nity aluminiowe, które znajdą swoje zastosowanie w łączeniu wielu elementów, m.in. w przemyśle czy rzemiośle.