Łaty budowlane / tynkarskie / dachowe

Produkty 1-18 z 109

Strona

Produkty 1-18 z 109

Strona

Łaty budowlane to długie listwy, które służą do wyznaczania prostych powierzchni pod układaną glazurę. Krzywizna niestety prędzej później da się we znaki, dlatego wyznaczenie prostej powierzchni to podstawowa czynność podczas prac budowlanych i remontowych. Aby skutecznie to zrobić, nie wystarczy zwykła poziomica, ponieważ margines błędu na mierzącej zwykle około kilkudziesięciu centymetrów poziomicy jest zbyt duży. Narzędziami koniecznymi do wyznaczenia idealnie prostej powierzchni są łaty tynkarskie oraz łaty murarskie. W ofercie sklepu Emast.pl znajdziesz łaty budowlane o różnym przekroju oraz zróżnicowanej długości. W naszym sklepie wyposażysz każdą firmę budowlano-remontową.

Łaty budowlane – rodzaje

Łaty budowlane dzielimy zasadniczo na dwa rodzaje:

  • łaty murarskie – mocuje się je do ściany przy użyciu haków murarskich w celu wyznaczenia linii początkowej podczas układania kafelków, a także do wyrównywania powierzchni z betonu lub kruszcu;

  • łaty tynkarskie – ich zadaniem jest wyrównywanie i wygładzanie gładzi tynkowych.

Łaty murarskie – wyrównaj tynk lub wylewkę

Oprócz precyzyjnego wyznaczania poziomu łaty tynkarskie służą również do wyrównywania płaszczyzn. W tym zadaniu doskonale sprawdzi się łata typu H, dzięki której z łatwością rozprowadzisz tynk lub wylewkę na całej powierzchni, a także uzyskasz pożądaną gładkość.

Łaty budowlane w ofercie Emast.pl

W naszym asortymencie znajdują się łaty budowlane wykonane z solidnego aluminium. Łaty wykonane z tego materiału wyparły z użytku łatwy drewniane – są od nich zdecydowanie solidniejsze i bardziej wytrzymałe. Nie odkształcają się również tak szybko pod wpływem wilgoci. Margines błędu pomiarowego wynosi zaledwie 1 milimetr na 1 metr. Oferujemy łaty murarskie, których długość mieści się w przedziale od jednego do nawet czterech metrów. Dzięki tak długim listwom wyznaczysz idealne poziom lub pion podczas prac kładzenia gładzi lub wylewania podłogi. Pamiętaj, że im dłuższa łata, tym większe powierzchnie zachowają niemal idealny poziom lub pion.

Oferujemy łaty o przekrojach: w kształcie litery “H”’, trapezowych oraz prostokątnych.