Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Szczelinomierze

Produkty 18

Produkty 18

Prowadzisz warsztat samochodowy, naprawiasz maszyny, a może hobbistycznie lubisz zajrzeć pod maskę swojego samochodu? Szczelinomierz to przyrząd, którego nie może zabraknąć w wyposażeniu Twojej skrzynki z narzędziami. W sklepie Emast znajdziesz szeroki wybór szczelinomierzy dopasowanych do Twoich potrzeb. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepsze rozwiązanie.

Szczelinomierz – czym jest i gdzie się go stosuje?

Szczelinomierz to niewielkie, poręczne narzędzie służące do pomiaru szerokości szczelin, wykorzystywane w szeroko pojętej mechanice. Najczęściej ma zastosowanie w warsztacie samochodowym lub garażu, ponieważ jego działanie jest ściśle związane z pojazdami – samochodami lub maszynami. Z tego też powodu często określany jest jako szczelinomierz samochodowy. Szczelinomierz pomoże Ci w ustawianiu popychaczy, świec zapłonowych, sprawdzeniu łożysk, biciu kół zębatych, ustawianiu tłoków, pierścieni, trzpieni, rowków i szeregu innych elementów.

Szczelinomierz listkowy, klinowy czy taśmowy?

Wyróżniamy trzy rodzaje tego narzędzia: szczelinomierz listkowy, klinowy i taśmowy. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór szczelinomierzy listkowych, które są najpopularniejsze i najczęściej stosowane. Składają się one z kilkunastu pasków wykonanych ze stali nierdzewnej. Każdy listek ma inną grubość, zwiększającą się zazwyczaj o 0,5 mm. Szczelinomierz klinowy ma formę wydłużonego klina, na którym umieszczona jest skala niezbędna do pomiaru, a szczelinomierz taśmowy nawinięty jest na szpulkę.

Szczelinomierze – sposób działania

W sklepie Emast znajdziesz szeroki wybór szczelinomierzy listkowych renomowanych marek, tj. YATO, JOBI czy VOREL. Różnią się one materiałem, wymiarami i liczbą płytek, od której zależy dokładność pomiaru. Kiedy chcesz zmierzyć szczelinę za pomocą szczelinomierza listkowego, wkładasz w nią kolejno coraz większe listki, aż do momentu, kiedy będzie to niemożliwe. Oznacza to, że otwór ma szerokość równy szerokości widocznej na ostatnim listku, który byłeś w stanie do niej włożyć. Pomiar wykonasz z dokładnością do 0,5 mm. Sprawdź ofertę naszego sklepu i wybierz szczelinomierze, które najlepiej będą odpowiadały Twoim wymaganiom oraz prowadzonym pracom.

Rodzaje szczelinomierzy w naszej ofercie

Szczelinomierz jako precyzyjne narzędzie posiada szereg zastosowań. Szczelinomierze przez nas oferowane to:

·     szczelinomierz listkowy, który z powodzeniem może znajdować się w każdym domu do prac majsterkowicza,

·     szczelinomierz klinowy to narzędzie, które jest nieodzownym elementem podczas prac budowlanych, czy remontowych. Pozwala na dokładne dopasowywanie do siebie konstrukcji drewnianych, okien, drzwi i tym podobnych elementów, gdzie zachowanie odpowiedniej szczeliny jest bardzo ważne,

·     szczelinomierz samochodowy, który jest jednym z podstawowych narzędzi w warsztacie mechanicznym. Służy z powodzeniem do pomiaru szczelin otwierania się zaworów, iskrowników mechanicznych i wielu innych zabiegach. Jest niezwykle przydatny w domowych warsztatach,

·     szczelinomierz listkowy to przyrząd szczególnie często stosowany w zakładach i warsztatach mechanicznych do precyzyjnych pomiarów maszyn i ich ustawianiu, ale także podczas pomiarów powtarzających się operacji.

 

Jakość i dokładność naszych szczelinomierzy

Oferowane przez nas szczelinomierze wykonane są przez producentów, mających spore sukcesy w tej materii. Każdy szczelinomierz, a szczególnie szczelinomierz taśmowy wykonany jest z bardzo wytrzymałego materiału, jakim jest stal nierdzewna. To gwarantuje, że pomiary będą precyzyjne i niezmienne przez określoną liczbę użytkowania szczelinomierza.

Poza tym, co jest równie ważne, szczelinomierze są odporne na wiele czynników chemicznych, na jakie mogą być narażone. Ich bardzo duża twardość zapewnia im równie wysoką trwałość.

Zapraszamy do zainteresowania się ofertą i dokonania wyboru.