Szczelinomierze

Produkty 8

Produkty 8

Prowadzisz warsztat samochodowy, naprawiasz maszyny, a może hobbistycznie lubisz zajrzeć pod maskę swojego samochodu? Szczelinomierz to przyrząd, którego nie może zabraknąć w wyposażeniu Twojej skrzynki z narzędziami. W sklepie Emast znajdziesz szeroki wybór szczelinomierzy dopasowanych do Twoich potrzeb. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepsze rozwiązanie.

Szczelinomierz – czym jest i gdzie się go stosuje?

Szczelinomierz to niewielkie, poręczne narzędzie służące do pomiaru szerokości szczelin, wykorzystywane w szeroko pojętej mechanice. Najczęściej ma zastosowanie w warsztacie samochodowym lub garażu, ponieważ jego działanie jest ściśle związane z pojazdami – samochodami lub maszynami. Z tego też powodu często określany jest jako szczelinomierz samochodowy. Szczelinomierz pomoże Ci w ustawianiu popychaczy, świec zapłonowych, sprawdzeniu łożysk, biciu kół zębatych, ustawianiu tłoków, pierścieni, trzpieni, rowków i szeregu innych elementów.

Szczelinomierz listkowy, klinowy czy taśmowy?

Wyróżniamy trzy rodzaje tego narzędzia: szczelinomierz listkowy, klinowy i taśmowy. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór szczelinomierzy listkowych, które są najpopularniejsze i najczęściej stosowane. Składają się one z kilkunastu pasków wykonanych ze stali nierdzewnej. Każdy listek ma inną grubość, zwiększającą się zazwyczaj o 0,5 mm. Szczelinomierz klinowy ma formę wydłużonego klina, na którym umieszczona jest skala niezbędna do pomiaru, a szczelinomierz taśmowy nawinięty jest na szpulkę.

Szczelinomierze – sposób działania

W sklepie Emast znajdziesz szeroki wybór szczelinomierzy listkowych renomowanych marek, tj. YATO, JOBI czy VOREL. Różnią się one materiałem, wymiarami i liczbą płytek, od której zależy dokładność pomiaru. Kiedy chcesz zmierzyć szczelinę za pomocą szczelinomierza listkowego, wkładasz w nią kolejno coraz większe listki, aż do momentu, kiedy będzie to niemożliwe. Oznacza to, że otwór ma szerokość równy szerokości widocznej na ostatnim listku, który byłeś w stanie do niej włożyć. Pomiar wykonasz z dokładnością do 0,5 mm. Sprawdź ofertę naszego sklepu i wybierz szczelinomierze, które najlepiej będą odpowiadały Twoim wymaganiom oraz prowadzonym pracom.