Suwmiarki / mikrometry

Produkty 1-12 z 13

Strona

Produkty 1-12 z 13

Strona

Niektóre prace warsztatowe lub techniczne wymagają perfekcyjnej precyzji – zapewniają ją wyłącznie dokładne narzędzia pomiarowe, takie jak suwmiarka i mikrometr. Przekonaj się, do czego będą przydatne i jakie modele oferujemy w Emast!

Suwmiarka i mikrometr – do czego służą?

Zarówno suwmiarka, jak i mikrometr należą do narzędzi pomiarowych zapewniających bardzo dużą precyzję wyniku. Umożliwiają wykonanie pomiarów zewnętrznych i wewnętrznych wybranych elementów, a także określenie ich głębokości, wysokości lub rozstawu.

Takie akcesoria przydają się zarówno majsterkowiczom w amatorskich warsztatach, jak i profesjonalistom pracującym na co dzień w zakładach mechanicznych czy serwisach. Różnią się między sobą parametrami, w tym m.in. zakresem pomiarów oraz ich dokładnością.

Uniwersalna suwmiarka noniuszowa

Suwmiarka noniuszowa wyposażona jest w noniusz, czyli specjalną pomocniczą podziałkę, dzięki której wyniki pomiarów można odczytywać z podziałki kreskowej z jeszcze większą dokładnością. Ostateczna precyzja zależy w tym przypadku od rodzaju zastosowanego noniusza. W naszej ofercie suwmiarka analogowa (jak inaczej określa się suwmiarkę noniuszową) dostępna jest w wersji kieszonkowej, wyskalowanej w mm i calach oraz w różnych zakresach pomiarowych.

Suwmiarka elektroniczna

Nowoczesnym zamiennikiem dla klasycznej suwmiarki jest suwmiarka cyfrowa, zwana też elektroniczną. Tym, co ją wyróżnia, jest obecność wyświetlacza, na którym pojawia się wynik pomiaru – dzięki temu jego odczyt jest znacznie ułatwiony. W Emast znajdziesz suwmiarkę elektryczną o uniwersalnym zastosowaniu oraz przeznaczoną do pomiaru grubości tarcz hamulcowych.

Mikrometry                       

Poza tradycyjnym mikrometrem ze śrubą mikrometryczną i noniuszem w Emast oferujemy także mikrometr elektryczny z wyświetlaczem LCD, który do działania wymaga zastosowania baterii. Podobnie jak w przypadku cyfrowej suwmiarki, taki mikrometr ułatwia natychmiastowe odczytanie wyniku pomiaru, pozwalając szybko określić geometryczne wymiary rozmaitych elementów.