Wiertarki udarowe

Produkty 1-18 z 139

Strona
  1. BLACK & DECKER WIERTARKA UDAROWA 500W BEH200K-QS
    BLACK & DECKER WIERTARKA UDAROWA 500W BEH200K-QS
    Cena promocyjna Cena: 179,95 zł Regular Price 191,30 zł

Produkty 1-18 z 139

Strona

Wiertarka udarowa jest narzędziem niezbędnym nie tylko na placu budowy czy w zakładzie przemysłowym. Trudno jest obejść się bez niej nawet w domu. Stąd też oferta sklepu z elektronarzędziami Emast.pl obfituje w wiertarki udarowe o różnych parametarch, dzięki czemu z pewnością znajdziesz u nas taką, która swoimi osiągami będzie odpowiadała warunkom pracy, do której ją wykorzystasz.


Zastosowanie wiertarki z udarem

Zwykłą wiertarkę możesz wykorzystać do wywiercania otworów miękkich materiałach, takich jak drewno, gips czy miększe metale i tworzywa sztuczne. Nie sprawdzi się ona jednak w pracy z twardszymi materiałami – bez wiertarki udarowej nie zrobisz remontu, nie powiesisz na ścianie szafki, nie wspominając już wykonywaniu prac budowlanych.

Do wiercenia w betonowych ścianach lub innych twardych materiałach niezbędna będzie wiertarka udarowa. Wiertarka udarowa to tak naprawdę urządzenie wielofunkcyjne. Jeżeli posiada funkcję młota udarowego, skujesz z jej pomocą tynk lub wyżłobisz otwory na przewody elektryczne. Może Ci posłużyć również jako mieszadło do zaprawy – w tym celu wystarczy ustawić niski bieg i użyć końcówki mieszającej. Wolne obroty umożliwiają też wywiercanie otworów o dużej średnicy w miękkich materiałach, np. w drewnie.


Jak działa wiertarka udarowa?

Udar jest systemem, który wytwarza rytmiczne uderzenia, zwielokrotniając w ten sposób moc urządzenia wskutek powstania specyficznej wibracji. Udar może być wytwarzany różnymi metodami, hydrauliczną, pneumatyczną lub elektropneumatyczny. Do wiertarek udarowych przeznaczone są specjalistyczne wiertła, które wykonane są z węglików spiekanych. Są niezwykle trwałe, dzięki czemu można wykorzystywać je wielokrotnie i mieć pewność, że nie złamią się w trakcie pracy.


Wiertarki udarowe w ofercie sklepu Emast.pl

Nasza oferta zawiera wyłącznie narzędzia, które wyprodukowane zostały przez marki, których renoma na rynku elektronarzędzi jest odpowiednio wysoka. Stąd też w Emast.pl dostępne są między innymi wiertarka udarowa Bosch czy wiertarka udarowa Makita. Znajdziesz tu także narzędzia takich marek, jak Milwaukee, Metabo, DeWalt czy Ryobi.

W zależności od swoich potrzeb możesz zdecydować się na wiertarkę udarową sieciową lub akumulatorową. Wiertarka udarowa akumulatorowa oraz wiertarko-wkrętarka z udarem zapewnią Ci nieograniczoną mobilność, choć z reguły ich moc i osiągi będą niższe niż narzędzi zasilanych energią sieciową. Są natomiast zdecydowanie cichsze – do mniej wymagających prac w warunkach domowych powinny okazać się zupełnie wystarczające.