Wiertarki stołowe / magnetyczne

Produkty 1-18 z 39

Strona
  1. 5906810901-1-91147
    SCHEPPACH WIERTARKA STOŁOWA 500W DP16VLS SCH5906810901
    Cena promocyjna Cena: 485,73 zł Regular Price 543,66 zł

Produkty 1-18 z 39

Strona

Wiertarki stołowe i wiertarki magnetyczne wykorzystuje się do wiercenia otworów o dużej średnicy oraz otworów precyzyjnych. Ich przeznaczenie jest takie samo, natomiast różnią się one od siebie gabarytami i mobilnością. W ofercie sklepu Emast.pl dostępne są zarówno wiertarki stołowe, jak i wiertarki ze stopą magnetyczną, zwane potocznie wiertarkami magnetycznymi. Przejrzyj naszą ofertę i wybierz urządzenie, które najlepiej spełni pokładane w nim oczekiwania.


Wiertarki stołowe

Wiertarka stołowa zbudowana jest ze stabilnej kolumny, do której zamontowana jest głowica z wrzecionem. Na dole znajduje się natomiast stół roboczy, na którym operator może stabilnie ulokować obrabiany detal w celu wywiercenia otworów w precyzyjne wybranym miejscu. Wiertarka stołowa może mieć charakter uniwersalny lub być przeznaczona do wiercenia w konkretnym materiale. W naszej ofercie dostępny jest bardzo zróżnicowany wybór tych narzędzi. W przypadku wyboru rozwiązań o szerszym zastosowaniu należy pamiętać o tym, by za każdym razem stosować zestaw wierteł odpowiedni do danego materiału.


Wiertarka magnetyczna

Wiertarka magnetyczna jest narzędziem o takim zastosowaniu jak wiertarka stołowa. Różni się jednak wymiarami i mobilnością. Wiertarki magnetyczne charakteryzują się bowiem znacznie mniejszą wielkością, a także mobilnością, która rozwiązuje problem konieczności pracy w jednym miejscu – właśnie te parametry sprawiają, że wiertarka magnetyczna staje się w ostatnim czasie bardziej popularna niż stacjonarna wiertarka stołowa przemysłowa.


Wiertarki stołowe i wiertarki magentyczne w ofercie Emast.pl

W ofercie sklepu z elektronarzędziami Emast.pl dostępne są wiertarki stołowe i magnetyczne, które pochodzą wyłącznie od cenionych na rynku producentów elektronarzędzi. W zależności od własnych potrzeb możesz sięgnąć po prostsze i tańsze rozwiązania, takie jak np. wiertarka stołowa Dedra, lub bardziej złożone i funkcjonalne narzędzia, jak choćby wiertarka stołowa Makita.

Dostępne w naszej ofercie narzędzia charakteryzują się bardzo zróżnicowanymi parametrami, różnią się od siebie m.in.:

  • prędkością obrotową – ten parametr wpływa nie tylko na prędkość pracy, ale też możliwość wiercenia w różnych materiałach;

  • średnicą wiercenia – im większy zakres, tym większe średnice otworów można osiągnąć, należy jednak pamiętać, że maksymalna średnica wiercenia zależy m.in. od materiału, w którym wykonuje się otwory;

  • mocą – im wyższa moc, tym twardsze materiały można wiercić wiertarką stołową, wyższa moc wiąże się również z większą wytrzymałością silnika.