Szlifierki stołowe

Produkty 1-18 z 40

Strona

Produkty 1-18 z 40

Strona

W sklepie Emast.pl dostępne są szlifierki stołowe – bardzo praktyczne i uniwersalne narzędzia, które zastosowanie znajdują w pracach majsterkowiczowskich, stolarskich czy nawet ogrodowych. Zapoznaj się z naszą ofertą i zdecyduj, która szlifierka stołowa najlepiej spełni Twoje oczekiwania.


Zastosowanie szlifierki stołowej

Szlifierka stołowa jest narzędziem o bardzo szerokim zastosowaniu, dlatego okazuje się niezwykle pomocne przy wielu pracach manualnych w różnego rodzaju warsztatach, zarówno profesjonalnych, jak i domowych warsztatach zapalonych majsterkowiczów lub osób, które chcą utrzymać w dobrym stanie dom i ogród. Szlifierka stołowa Bosch lub innej cenionej marki posłuży Ci między innymi do:

  • ostrzenia narzędzi, takich jak np. noże kosiarek, wiertła, ale również różnych narzędzi rolniczych;
  • czyszczenia materiałów z różnych osadów;
  • usuwania nadmiaru zbędnego materiału;
  • polerowania metali na wysoki połysk;
  • obróbki wykończeniowej elementów drewnianych lub wykonanych z innych materiałów.


Jak działa szlifierka stołowa?

Działanie szlifierki stołowej jest bardzo proste, bowiem opiera się o dwa obracające się z dużą prędkością obrotową koła szlifierskie, do których należy przystawić obrabiany przedmiot. Dzięki tak prostemu mechanizmowi szlifierki stołowe znajdują swoje bardzo szerokie zastosowanie.

Szczególnym rodzajem szlifierki stołowej jest szlifierka stołowa taśmowa. W tego rodzaju urządzeniach jedno z kół szlifierskich, które wykonane są z kamienia szlifierskiego, zastąpione jest taśmą szlifierską. Taśmy w zależności od ziarnistości i stopnia ścieralności mogą być stosowane do szlifowania drewna, metali czy powłok malarskich. Szlifierka taśmowa stołowa to jedno z najbardziej uniwersalnych narzędzi, jakie może znaleźć się w Twoim warsztacie.


Szlifierki stołowe w ofercie Emast.pl

W ofercie sklepu z elektronarzędziami Emast.pl dostępne są wysokiej jakości urządzenia, takie jak choćby szlifierka stołowa Metabo lub narzędzia innych cenionych producentów urządzeń z tego segmentu. Dostępne u nas szlifierki stołowe charakteryzują się zróżnicowanymi parametrami, dzięki czemu każdy znajdzie urządzenie, które jego potrzeby. Wybierając swoją szlifierkę możesz zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

  • moc – czyli jeden z najważniejszych parametrów, od których zależy wydajność szlifierki;
  • prędkość obrotowa – wpływa na czas pracy;
  • ziarnistość ściernicy – wpływa na stopień agresywności szlifierki, ściernicę można wymienić w razie wyeksploatowania lub potrzeby użycia mniej lub bardziej inwazyjnej.

Nasze zaawansowane urządzenia posiadają wiele pomocnych funkcji, m.in. systemy antywibracyjne, ochronne kołpaki czy łatwa regulacja.