Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Pistolety do piaskowania

Produkty 14

Produkty 14

Piaskowanie to proces technologiczny, polegający na czyszczeniu powierzchni lub kształtowaniu ich za pomocą materiału ściernego, który składa się ze sprężonego powietrza lub cieczy pod wysokim ciśnieniem z zawartością drobin ściernych. Do prawidłowego i skutecznego przebiegu tego procesu niezbędne jest profesjonalne urządzenie do piaskowania, którym jest ergonomiczny pistolet.


Jak działa pistolet do piaskowania?

Piaskowanie odbywa się za pomocą różnych materiałów ściernych, którymi mogą być śrut, szklane kulki, elektrokorund, metal, suchy lód, piasek, garnet lub żużel. Pistolet do piaskowania dozuje sprężone powietrze o ciśnieniu wynoszącym zwykle od 3 do 8 bar. Powietrze to niesie ze sobą wybrany rodzaj drobin, służących za materiał ścierny.

Pistolet do piaskarki umożliwia wykonanie następujących czynności związanych z piaskowaniem:

  • czyszczenie powierzchni – polega między innymi na usunięciu starych powłok malarskich, rdzy lub innych zanieczyszczeń, których nalot widoczny jest na danej powierzchni;

  • ujednolicenie powierzchni – celem tego etapu piaskowania jest usunięcie skutków czyszczenia, jakie mogły odbić się na powierzchni;

  • rozwinięcie powierzchni – polega na nadaniu jej odpowiedniej chropowatości w celu przygotowania jej pod malowanie, laminowanie czy metalizację.


Pistolety do piaskowania w ofercie Emast.pl

Nasza oferta obfituje w zróżnicowane pistolety do piaskowania, które można dobrać pod kątem użytku amatorskiego lub profesjonalnego. Możesz zdecydować się na proste rozwiązania, składające się z pistoletu do piaskowania oraz wężą na sprężone powietrze i zbiornika na materiał ścierny, jak również bardziej złożone systemy, w skład których wchodzą dodatkowo piaskarka syfonowa i odkurzacz lub systemy odzyskiwania piasku.

  • Pistolet do piaskowania z odzyskiem piasku – procesowi piaskowania zwykle towarzyszy duże pylenie, dlatego pistolet z odzyskiem piasku pomoże zachować czystość w miejscach pracy, w których nie ma dobrych warunków do piaskowania.

  • Pistolet do piaskarki syfonowej – ten rodzaj piaskarek również dostępny jest w naszej ofercie. Charakteryzują się tym, że w syfonie znajduje się mieszanina sprężonego powietrza i materiału ściernego, która podawana jest bezpośrednio do dyszy.

Oferta sklepu Emast.pl to gwarancja, że znajdziesz nie tylko profesjonalny pistolet do piaskowania, ale również prostsze i tańsze rozwiązania, których wydajność i funkcjonalność pozwalają na skuteczne wykonywanie wielu mniej wymagających prac.