Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Pistolety do klejenia

Produkty 1-18 z 42

Strona
  1. HOOZAR PISTOLET DO KLEJU 100W AW08510
    Cena promocyjna Cena: 43,30 zł Regular Price 52,03 zł
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 43.30 zł
  2. STANLEY KLEJ SPECJALNY 11,3 x 100mm 6 szt. PODWYŻSZONA WYTRZYMAŁOŚĆ STHT1-70438
    Cena promocyjna Cena: 3,25 zł Regular Price 6,93 zł
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3.25 zł

Produkty 1-18 z 42

Strona

Pistolety do kleju to urządzenia, które umożliwiają aplikację klejów topliwych, czyli tzw. klejów na gorąco. Jako że kleje zyskują coraz większą jakość, a w konsekwencji również są coraz częściej wykorzystywane w pracach naprawczych i montażowych, pistolet do kleju na gorąco stał się nieodzownym elementem wyposażenia wielu warsztatów i zakładów przemysłowych. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą pistoletów na klej i uzupełnij swój warsztat o to niezbędne narzędzie.


Jak działa pistolet do klejenia na gorąco?

Zasady działania pistoletów do klejenia są bardzo proste. Pistolet na gorący klej zawiera zasobnik, w którym należy umieścić laskę kleju. Po osiągnięciu przez elementy grzewcze pistoletu klej zmienia się w ciekłą substancję, która przez dyszę jest dozowana na powierzchnię, która ma zostać sklejona z inną. Tego rodzaju kleje zasychają bardzo szybko, tworząc mocną spoinę.

Pistolet na gorący klej jest w pełni zautomatyzowany. Po wciśnięciu spustu materiał jest pobierany automatycznie, a pozostała część laski jeszcze nie roztopionego kleju wciągana do środka.


Jak wybrać pistolet na gorący klej?

Podstawowym parametrem wyboru pistoletu jest to, jaką średnicę będą mieć laski kleju, których będziesz używać do codziennej pracy. Na szczęście laski danego kleju występują w zróżnicowanych średnicach, dlatego można dostosować je do budowy pistoletu. Większa średnica wiąże się oczywiście z większą wydajnością, dlatego tego rodzaju pistolety wykorzystuje się przede wszystkim tam, gdzie konieczna jest aplikacja większej ilości spoiny.


Zwróć uwagę na moc

Moc pistoletu należy dobrać pod kątem rodzaju kleju oraz specyfiki pracy. Łatwiejsze prace, do których wykorzystuje się kleju topniejące w niższych temperaturach, można z powodzeniem wykonywać za pomocą pistoletów o mocy 30-50 watów. Natomiast trudne, przemysłowe zadania wymagają tego, by wykorzystać w nich profesjonalny pistolet do kleju na gorąco, którego moc może być nawet o kilkadziesiąt razy wyższa.


Rodzaj zasilania

Najbardziej poręczne i wygodne są oczywiście akumulatorowe pistolety na klej. Jednakże wiąże się to z koniecznością przerwania pracy na ładowania, chyba że posiada się dodatkowy akumulator. Pistolety zasilane energią sieciową umożliwiają ciągłą pracę, z drugiej strony kabel może ograniczać mobilność.


Pistolety do kleju na gorąco w sklepie Emast.pl

Oferujemy pistolety, które są produktami topowych marek elektronarzędzi. Dostępne u nas pistolety różnią się mocą, budową i rodzajem zasilania, dlatego każdy bez problemu znajdzie urządzenie dostosowane do wymogów jego pracy.