Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Noże kuchenne

Produkty 1-18 z 106

Strona

Produkty 1-18 z 106

Strona

Noże kuchenne to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia. W kuchennym wnętrzu zajmują ważną pozycję, bo pozwalają na preparowanie rozmaitych produktów spożywczych. Jak jednak dobrać te właściwe? Które będą najlepsze? Postawić na pojedyncze produkty czy zestaw? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej.

Noże kuchenne – jakość ma znaczenie

Wybierając noże kuchenne zwróć uwagę na ich jakość wykonania. Pod pojęciem jakości rozumiemy nie tylko materiał, z którego wykonane są noże, ale i precyzję, dopasowanie, wytrzymałość, wygodę użytkowania.

Stawiając na markowe produkty, możesz liczyć na gwarantowaną jakość. Poza tym na wytrzymałość i żywotność noży kuchennych. Jest to inwestycja w niezbędne wyposażenie kuchenne, które pozostanie z Tobą na długie lata użytkowania.

Zestaw noży kuchennych czy pojedyncze produkty?

Masz już w swojej kuchni nóż do obierania i krojenia. Do tego tasak, a nawet specjalny nóż do przyrządzania sushi. Co zatem wybrać – zestaw noży kuchennych czy pojedyncze produkty? Oba rozwiązania mają sporo zalet, dlatego musisz je dopasować do własnych oczekiwań.

Weź pod uwagę, jakich noży kuchennych brakuje w sercu domu. Uwzględnij najczęściej przyrządzane potrawy oraz to, jakie i w jaki sposób preparujesz poszczególne produkty spożywcze. Być może brakuje Ci tylko jednego lub dwóch noży o określonym przeznaczeniu, więc postawisz na kupno pojedynczych produktów. Jeśli jednak zależy Ci na kompletnym zestawie od jednego producenta, a wśród przyrządzanych najczęściej dań królują nie tylko proste i szybkie w przygotowaniu potrawy, wybierz komplet noży kuchennych.

Noże do kuchni – czym powinny się charakteryzować?

Niezależnie od tego, czy stawiasz na zestawy noży kuchennych, czy wybierasz pojedyncze produkty, powinieneś zwrócić uwagę na wygodę i bezpieczeństwo ich użytkowania.

Uwzględnij wyprofilowaną i ergonomiczną rękojeść, najlepiej o antypoślizgowej powierzchni. Zwróć uwagę na rodzaj, wykonanie i kształt ostrza, bo od tego zależy precyzja preparowania wybranych produktów spożywczych. Sprawdź także, w jaki sposób trzonek jest połączony z ostrzem.

Noże kuchenne w bloku – nie tylko na prezent

Zarówno w Twojej kuchni, jak i na prezent sprawdzą się noże kuchenne w bloku. Przede wszystkim zagwarantują estetykę, a do tego wygodę przechowywania. Drewniany blok jest trwały, elegancki i świetnie prezentuje się niezależnie od aranżacji kuchni. Postaw na taki produkt, jeśli styl ma dla Ciebie znaczenie, a w szufladzie chcesz zachować porządek, a także wtedy, gdy szukasz praktycznego i jakościowego podarunku.