- 1
YATO AGREGAT GENERATOR PRĄDOTWÓRCZY 2,2KW AVR YT-85451
Nasza ocena: 4.25/5
Zobacz produkt Przeczytaj recenzję - 2
STANLEY-GENERATOR PRĄDOTWÓRCZY SG3100 604800020
Nasza ocena: 4.75/5
Zobacz produkt Przeczytaj recenzję - 3
OLEO-MAC GENERATOR PRĄDOTWÓRCZY 2,8KW 230V PZU 35 DCS OO-OTHPZU35
Nasza ocena: 4.75/5
Zobacz produkt Przeczytaj recenzję - 4
OLEO-MAC GENERATOR PRĄDOTWÓRCZY 2,2KW PZU 25 DCS OO-OTHPZU25
Nasza ocena: 4.5/5
Zobacz produkt Przeczytaj recenzję - 5
- 6
Zalety:
|
Wady:
|
Agregat prądotwórczy Yato model YT-85451 to narzędzie z 4-suwowym silnikiem OHV chłodzonym powietrzem i zabezpieczonym przed przegrzaniem. Agregat sprawdzi się na placu budowy i w gospodarstwie domowym, dostarczając prąd do urządzeń na czas przerw w dostawie lub awarii sieci elektroenergetycznej
To trwałe urządzenie z metalową ramą zbudowaną z rur o grubości 22 mm, które dodatkowo pomalowano proszkowo dla lepszego zabezpieczenia przed korozją. Agregat jest maszyną łatwą w obsłudze i wydajną, zwłaszcza podczas pracy w trybie ekonomicznym. Obroty silnika są wówczas dostosowywane automatycznie w zależności od obciążenia (mniejsze zużycie paliwa i cichsza praca). Przy 75-procentowym obciążeniu generator może pracować maksymalnie przez 8 godzin. W obudowie generatora umieszczono dwa gniazda o napięciu 230 V.
Urządzenie ma też kompaktowe rozmiary i waży tylko 35 kilogramów. Dlatego jest to agregat mobilny, natomiast z przeznaczeniem do pracy wyłącznie w temperaturach dodatnich (zakres od 0 do 40 stopni Celsjusza).
Zalety:
|
Wady:
|
Stanley SG3100 to kompaktowy i mobilny agregat prądotwórczy z jednocylindrowym, czterosuwowym silnikiem OHV. Silnik jest zasilany benzyną bezołowiową, a przy tym chłodzony powietrzem i uruchamiany ręcznie za pomocą linki. Moc znamionowa maszyny to 2600 W, natomiast maksymalne obciążenie kształtuje się na poziomie 2900 W. Napięcie wyjściowe w obu gniazdach agregatu wynosi 230 V.
Agregat prądotwórczy Stanley to narzędzie wytrzymałe, z solidnym stalowym stelażem, który chroni obudowę oraz ułatwia przesuwanie, przewożenie i ustawianie. Zwłaszcza że agregat ma niewielkie gabaryty i waży 39 kg. Sprzęt został też wyposażony w specjalny uchwyt oraz dwa koła w podstawie. Jednocześnie to agregat charakteryzujący się dużą wydajnością. Zbiornik paliwa mieści 15 l benzyny bezołowiowej (zbiornik na olej o pojemności 0,6 l), co przy średnim zużyciu 1,8 l/h pozwala na około 8 godzin pracy (przy obciążeniu na poziomie ok. 75 procent). W użytkowaniu agregatu pomagają zabezpieczenie przeciążeniowe, wbudowany woltomierz i czujnik niskiego poziomu oleju.
Zalety:
|
Wady:
|
Agregat prądotwórczy Oleo-Mac model OO-OTHPZU35 DCS to urządzenie zasilane czterosuwowym silnikiem Loncin na benzynę bezołowiową. To silnik wydajny i wyposażony w system stabilizacji napięcia AVR. To urządzenie jednofazowe, z mocą znamionową generatora na poziomie 2800 W oraz napięciem wyjściowym w dwóch gniazdkach umieszczonych w obudowie 230 V.
Generator to urządzenie charakteryzujące się dużą wytrzymałością, w czym pomaga stalowa rama, niestety pozbawiona kół, które ułatwiałyby przesuwanie. Natomiast agregat ma kompaktowe rozmiary i waży 49 kg, dlatego do przenoszenia sprzętu potrzeba zaangażowania dwóch osób. Rozruch agregatu odbywa się manualnie poprzez pociągnięcie linki. Po załączeniu urządzenie może pracować nawet przez 8 godzin. Pozwala na to aż 15-litrowy zbiornik ze wskaźnikiem poziomu paliwa.
Zalety:
|
Wady:
|
Oleo-Mac OO-OTHPZU25 DCS to generator prądotwórczy z przeznaczeniem na plac budowy i do zasilania awaryjnego w gospodarstwie czy biurze. To urządzenie z jednocylindrowym, czterosuwowym silnikiem spalinowym OHV Loncin LC168F-2. Agregat jest zasilany benzyną bezołowiową. Urządzenie zostało wyposażone w stabilizator napięcia AVR. Moc maksymalna generatora to 2200 W, moc znamionowa – 2000 W.
Generator prądotwórczy Oleo-Mac to urządzenie wydajne, z pojemnym zbiornikiem na benzynę mieszczącym aż 15 litrów paliwa. Generator uruchamia się w sposób tradycyjny przez pociągnięcie linki. W obudowie umieszczono dwa gniazda wtykowe z napięciem wyjściowym o mocy 230 V. W obsłudze sprzętu pomaga cyfrowy wyświetlacz napięcia, częstotliwości i czasu pracy. Jednocześnie to urządzenie wytrzymałe, o unikalnej konstrukcji i z ramą zbudowaną z rur. Żywotność agregatu wydłużają także amortyzatory minimalizujące drgania.
Zalety:
|
Wady:
|
Agregat prądotwórczy RIPPER model M82484 jest urządzeniem wytrzymałym i wydajnym. Generator został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Jego sercem jest mocny silnik 7 KM, który gwarantuje wydajną i stabilną pracę. Urządzenie zostało wyposażone w regulator napięcia AVR 2. generacji. Natomiast w niższych kosztach eksploatacji pomaga mikroprocesor, który dostosowuje prędkość silnika adekwatnie do obciążenia. Moc znamionowa prądnicy wynosi 2800 W, a napięcie wyjściowe dwóch gniazd to 230 V. Pojemność zbiornika na poziomie 15 litrów benzyny pozwala na około 11 godzin ciągłej pracy.
Generator ma solidną obudowę oraz stalową ramę, która chroni urządzenie podczas pracy w trudnych warunkach (np. na placu budowy). Atutem jest też cicha praca, możliwa dzięki gumowym stabilizatorom i poduszkom silnika agregatu tłumiącym drgania minimalizującym hałas. Zaletą są też kompaktowe rozmiary, natomiast brakuje kół ułatwiających przesuwanie.
Zalety:
|
Wady:
|
Cata M82484C to przenośny agregat prądotwórczy, który jest napędzany silnikiem o mocy 7 KM, z ulepszonym systemem regulacji napięcia AVR i miedzianym uzwojeniem. Mocny silnik zapewnia dużą wydajność urządzenia. Moc znamionowa generatora wynosi 2800 W. Pomagają także regulacja obrotów silnika, bezpiecznik, kontrolki pracy czy woltomierz. Urządzenie zostało wyposażone w dwa gniazda o napięciu wyjściowym 230 V.
Generator jest też urządzeniem wytrzymałym. Szczelna obudowa została osadzona na stalowej ramie. Dla cichszej pracy urządzenia zastosowano poduszki silnika i gumowe stabilizatory. Zbiornik paliwa agregatu mieści aż 15 litrów benzyny. Dlatego w pracy ciągłej urządzenie może pracować nawet przez 11 godzin. Czas pracy zależy od obciążenia generatora, natomiast przy mniejszym obciążeniu silnik automatycznie pracuje z mniejszą mocą i zużywa mniej paliwa. Generator to urządzenie przenośne, dlatego ma kompaktowe rozmiary i waży około 47 kilogramów.
Agregat prądotwórczy to sprzęt, dzięki któremu uchronisz się przed awariami sieci elektrycznej, a także przed przerwami w dostawach prądu. Skorzystasz z niego zarówno na budowie, jak i w garażu, domu czy podczas prac ogrodowych. Jak jednak wybrać odpowiedni sprzęt? Postaw na ranking agregatów prądotwórczych. Sprawdź, czym się różnią i jak znaleźć urządzenie, które zapewni dopływ energii elektrycznej do użytkowanych przez Ciebie sprzętów.
Ranking agregatów prądotwórczych – skorzystaj z pomocnego narzędzia
Jeśli zależy Ci na właściwym wyborze, postaw na ranking agregatów prądotwórczych. Jest to bowiem bardzo praktyczne narzędzie, które przyjmuje formę czytelnego zestawienia. W nim zaś znajdziesz informacje na temat budowy, przeznaczenia, najważniejszych parametrów, takich jak np. moc, a także dodatkowych funkcjonalności agregatów prądotwórczych.
Nie musisz samodzielnie szukać tych informacji, tracić czasu na zapoznawanie się z opisami producentów. W jednym miejscu znajdujesz treści, które pomogą Ci w finalnym wyborze, ale i wstępnej selekcji. Możesz bowiem skorzystać z różnego rodzaju rankingów, które skupiają się na cenie urządzenia bądź określonych cechach, jakie uznajesz za najważniejsze.
Jaki agregat prądotwórczy warto wybrać?
Jeśli zadajesz sobie pytanie, jakie agregat prądotwórczy spełni Twoje oczekiwania, weź pod uwagę przede wszystkim zastosowane prądnice. Do wyboru masz bowiem agregaty jednofazowe oraz trójfazowe. Te pierwsze sprawdzają się najczęściej w domach jednorodzinnych. Dzięki nim można zapewnić dopływ prądu do większości domowych sprzętów AGD czy oświetlenia. Modele trójfazowe są bardziej uniwersalne, ale najczęściej wykorzystywane do pracy na budowie lub w miejscach, w których korzysta się z elektronarzędzi.
Mobilny czy stacjonarny agregat prądotwórczy – jaki wybrać?
Mobilny, a może stacjonarny agregat prądotwórczy – jaki wybrać? Sprzęty stacjonarne są zazwyczaj masywne, ciężkie i nieporęczne, dlatego sprawdzają się głównie tam, gdzie możliwa jest ich instalacja na stałe i nie ma potrzeby przenoszenia. Agregaty mobilne będą odpowiednim wyborem np. na działkę, do ogrodu czy nawet podczas wyjazdów.
Agregaty prądotwórcze – ranking uwzględniający budżet
Jeśli masz określony budżet przeznaczony na zakup i interesują Cię wydajne, wygodne w użytkowaniu oraz funkcjonalne agregaty prądotwórcze, postaw na ranking, który uwzględnia ceny wybranych urządzeń. Dzięki temu zapoznasz się tylko z takim zestawieniem, które przedstawia najważniejsze cechy agregatów mieszczących się w ściśle wyznaczonym przedziale cenowym.