Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Jakie wiertarko-wkrętarki wybrać?

RedakcjaJan 21, 2024 3:01:00 PM

Wybór odpowiedniej wiertarko-wkrętarki to kluczowy krok dla majsterkowicza czy profesjonalisty. Dzisiejszy rynek oferuje różnorodność modeli, co sprawia, że podjęcie decyzji może być wyzwaniem. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo wiertarko-wkrętarkom, zwracając uwagę na różnice między nimi oraz kluczowe parametry, które warto brać pod uwagę.

Wiertarko-wkrętarka udarowa – narzędzie dla profesjonalistów

Wiertarko-wkrętarka udarowa to narzędzie, które zyskuje coraz większą popularność wśród profesjonalistów. Dzięki mechanizmowi udarowemu umożliwia ona efektywne wiercenie i wkręcenia, nawet przy bardziej wymagających materiałach. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często pracują w trudnych warunkach i potrzebują narzędzia o większej mocy i wytrzymałości.

Najlepsza wiertarko-wkrętarka – jakie powinna mieć parametry

Przed dokonaniem wyboru wiertarko-wkrętarki warto zastanowić się nad kilkoma kluczowymi parametrami, które wpływają na efektywność i wszechstronność narzędzia. Oto najważniejsze z nich:

  • Moc silnika – im większa moc, tym łatwiej poradzi sobie wiertarko-wkrętarka z różnorodnymi materiałami. Dla zastosowań profesjonalnych zaleca się wybór modelu o mocy powyżej 600 W.
  • Liczba obrotów – wartość ta wpływa na prędkość wiercenia. Dla większości prac domowych i majsterkowania wystarczająca będzie wiertarko-wkrętarka o zakresie obrotów do 1500 obr/min.
  • Moment obrotowy – to parametr decydujący o sile wkręcania śrub. Im wyższy moment obrotowy, tym łatwiej poradzi sobie z trudnymi zadaniami, takimi jak wkręcanie w twarde drewno czy metal.
  • Funkcja udaru – istotna zwłaszcza przy wierceniu w betonie. Wiertarko-wkrętarka z funkcją udaru potrafi skutecznie przełamywać twardy materiał, co sprawia, że jest niezastąpiona w trudnych warunkach.

Wiertarko-wkrętarka – sieciowa czy akumulatorowa?

Kolejnym dylematem podczas wyboru wiertarko-wkrętarki jest decyzja między modelem sieciowym a akumulatorowym. Oto kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę:

  • Wiertarko-wkrętarka sieciowa – charakteryzuje się stałym dostępem do zasilania. Zapewnia dużą wydajność. Idealna do prac wymagających długotrwałego działania, jednak ogranicza mobilność.
  • Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa – bardziej mobilna i elastyczna. Brak konieczności ciągłego podłączania do prądu pozwala na pracę w dowolnym miejscu. Ważne jest jednak monitorowanie poziomu naładowania akumulatora. Wykazuje nieco niższą wydajność.

Podsumowanie

Podczas wyboru idealnej wiertarko-wkrętarki warto zastanowić się nad rodzajem prac, jakie zamierzamy wykonywać, oraz naszymi oczekiwaniami od narzędzia. Wiertarko-wkrętarka udarowa doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach, natomiast odpowiedni dobór parametrów, takich jak moc silnika czy liczba obrotów, wpłynie na ogólną efektywność narzędzia. Decyzja między modelem sieciowym a akumulatorowym zależy natomiast od indywidualnych preferencji użytkownika.