Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Jakie szczypce boczne wybrać?

RedakcjaFeb 27, 2024 12:30:00 PM

Szczypce boczne to narzędzia, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach od domowych napraw poprzez prace warsztatowe aż po profesjonalne zastosowania w przemyśle. Ich uniwersalność sprawia, że wybór odpowiedniego rodzaju szczypiec może być kluczowy dla efektywności i komfortu pracy. Warto zatem poznać różne rodzaje oraz kryteria wyboru, aby dokonać świadomej decyzji. W artykule przedstawiamy wskazówki, które ułatwią dokonanie właściwego wyboru.

Szczypce boczne – jaki rodzaj wybrać?

Kiedy decydujesz się na zakup szczypiec bocznych, kluczowe jest wybranie odpowiedniego rodzaju, który spełni Twoje potrzeby oraz umożliwi efektywną pracę. Przed podjęciem decyzji warto zrozumieć różnice między poszczególnymi typami i ich zastosowaniami.

 • Klasyczne – to tradycyjny rodzaj szczypiec, charakteryzujący się prostą budową. Idealne do podstawowych prac związanych z chwytaniem, zginaniem i formowaniem drutu.
 • Z przegubem – szczypce te są wyposażone w mechanizm przegubowy, co umożliwia większą swobodę ruchu szczęk. Doskonale sprawdzają się w precyzyjnych pracach.
 • Do tworzyw sztucznych – specjalnie zaprojektowane szczypce boczne, których szczęki są pokryte warstwą tworzywa sztucznego. Nadają się do pracy z elementami delikatnymi, takimi jak kable czy izolacje, chroniąc je przed uszkodzeniami.
 • VDE – szczypce boczne z izolacją VDE, przeznaczone głównie do prac elektrycznych. Ich budowa zapewnia ochronę przed porażeniem prądem elektrycznym, co jest niezwykle istotne w tego typu zastosowaniach.

Szczypce boczne precyzyjne – jakie warunki muszą spełnić?

Szczypce boczne precyzyjne to narzędzia dedykowane do precyzyjnych prac, gdzie wymagana jest maksymalna dokładność i kontrola nad operacjami. Aby sprostać tym wymaganiom, muszą spełniać kilka kluczowych warunków:

 • precyzyjne wykonanie – szczęki powinny być starannie wykonane z wysokiej jakości stali lub stopu metali, zapewniając niezawodność i trwałość narzędzia;
 • ergonomiczne kształty – ergonomicznie zaprojektowane rękojeści oraz precyzyjnie spasowane szczęki pozwalają na wygodne i pewne chwytanie narzędzia, co jest kluczowe przy precyzyjnych operacjach;
 • wygodny mechanizm otwierania i zamykania – płynne działanie mechanizmu zapewnia szybką i precyzyjną regulację szczęk, co ułatwia pracę i zwiększa efektywność.

Szczypce boczne do cięcia drutu – z jakich materiałów powinny być wykonane?

Szczypce boczne do cięcia drutu to narzędzia, których głównym zadaniem jest precyzyjne i skuteczne cięcie różnego rodzaju materiałów. Aby zapewnić odpowiednią wydajność i trwałość, powinny być wykonane z materiałów o odpowiedniej twardości i wytrzymałości, takich jak:

 • stal węglowa – popularny materiał, który charakteryzuje się dobrą wytrzymałością i elastycznością, co sprawia, że narzędzia wykonane z tego materiału są uniwersalne i nadają się do wielu zastosowań;
 • stal stopowa – stopy metali, takie jak chrom, molibden czy wanad, dodatkowo zwiększają twardość i trwałość narzędzi, co jest istotne przy cięciu twardszych materiałów.

Rączki szczypiec – podstawa komfortowej i bezpiecznej pracy

Rączki szczypiec stanowią kluczowy element, który ma istotny wpływ na komfort i efektywność pracy. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

 • materiał – rączki wykonane z antypoślizgowego materiału, takiego jak gumowany plastik czy tworzywo sztuczne, zapewniają pewny chwyt i redukują ryzyko poślizgu się narzędzia podczas pracy.
 • ergonomiczny kształt – rączki o ergonomicznym kształcie dopasowują się do dłoni, co redukuje zmęczenie podczas długotrwałego użytkowania i zwiększa komfort pracy.
 • regulacja – możliwość regulacji rączek pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych preferencji użytkownika, co wpływa na komfort i efektywność pracy.

Wybór odpowiednich szczypiec bocznych może mieć istotny wpływ na efektywność i komfort pracy. Dlatego warto zwrócić uwagę na różne rodzaje oraz kryteria wyboru, aby dokonać świadomej decyzji, dostosowanej do konkretnych potrzeb i zastosowań. Warto również pamiętać o regularnej konserwacji i pielęgnacji narzędzi, aby zachować ich sprawność i trwałość na długie lata.