Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Jakie pilarki wybrać?

RedakcjaJan 10, 2024 2:54:00 PM

Poszukując odpowiedniej pilarki, warto zwrócić uwagę na rodzaj narzędzia, które sprosta naszym oczekiwaniom. Na rynku dostępne są różne typy pilarek, takie jak pilarki spalinowe, elektryczne, akumulatorowe i stołowe. Każdy rodzaj ma swoje zastosowanie i specyficzne cechy, które warto uwzględnić przed podjęciem decyzji zakupowe

Pilarki spalinowe – narzędzia do wymagających zadań

Pilarki spalinowe to idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują narzędzia do ciężkich i wymagających prac. Pracują na silniku spalinowym, co sprawia, że są niezależne od źródła zasilania elektrycznego. Lekka pilarka spalinowa to doskonały wybór dla osób, które potrzebują mobilności w trakcie cięcia drewna w różnych miejscach. Ich zaletą jest również duża moc, co pozwala efektywnie radzić sobie z twardym drewnem. Warto jednak pamiętać, że pilarki spalinowe generują większy poziom hałasu i wymagają regularnej konserwacji.

Pilarki elektryczne – kiedy się sprawdzą?

Pilarki elektryczne są doskonałym wyborem dla tych, którzy planują prace w pobliżu źródła zasilania. To narzędzia ekologiczne, nie generujące szkodliwych emisji. Pilarki elektryczne są również stosunkowo ciche, co sprawia, że są bardziej przyjazne dla otoczenia. Przy wyborze pilarki elektrycznej warto zwrócić uwagę na moc silnika, długość prowadnicy i bezpieczeństwo użytkowania. Są one idealne do prac w ogrodzie, przy cięciu drewna na opał czy przy drobnych remontach.

Pilarki akumulatorowe – wybór dla osób ceniących mobilność i wygodę

Działa na zasilaniu akumulatorowym, co sprawia, że są niezależne od dostępu do gniazda elektrycznego. Idealne do prac w miejscach trudno dostępnych lub tam, gdzie brakuje źródła zasilania. Pilarki akumulatorowe są zazwyczaj mniej wydajne niż pilarki spalinowe. Warto jednak zwrócić uwagę na czas pracy na jednym ładowaniu i moc akumulatora. To doskonałe narzędzie dla majsterkowiczów, ogrodników czy właścicieli nieruchomości.

Pilarki stołowe – do jakich zastosowań?

Pilarki stołowe, zwane również stołowymi piłami do drewna, są niezbędne w warsztacie stolarskim czy przy produkcji mebli. Pilarka stołowa do drewna to narzędzie, które pozwala precyzyjnie ciąć materiał na wymiar. Stabilna konstrukcja stołu pozwala na dokładne prowadzenie cięcia, co jest kluczowe przy pracach wymagających precyzji. Pilarki stołowe są również wyposażone w różne funkcje, takie jak regulacja kąta cięcia czy głębokości cięcia, co sprawia, że są wszechstronne i przydatne w różnych projektach.

Najważniejsze parametry pilarek

Wybierając pilarkę, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów technicznych:

  • Moc silnika – im wyższa moc, tym łatwiej radzi sobie z twardszymi rodzajami drewna.
  • Długość prowadnicy – decyduje o zakresie cięcia i wielkości materiałów, które możemy przeciąć jednym cięciem.
  • Bezpieczeństwo – istotne są funkcje takie jak hamulec łańcucha czy zabezpieczenia przed przypadkowym uruchomieniem.
  • Waga – lekkie pilarki są bardziej przenośne, co ułatwia pracę w terenie.
  • Ergonomia – wygodny uchwyt i dobre rozmieszczenie elementów sterujących wpływają na komfort użytkowania.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej pilarki zależy od indywidualnych potrzeb i rodzaju prac, które zamierzamy wykonywać. Pilarki spalinowe są doskonałe do prac w lesie czy na dużych obszarach, gdzie brak dostępu do prądu. Pilarki elektryczne sprawdzą się w ogrodzie czy podczas remontów w domu. Natomiast pilarki akumulatorowe oferują mobilność i wygodę, są idealne dla tych, którzy potrzebują narzędzia do wielu zastosowań. Pilarki stołowe są niezbędne dla profesjonalistów pracujących z drewnem. Przed zakupem warto dokładnie przeanalizować parametry techniczne i dostosować narzędzie do własnych potrzeb.