Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Jak wybrać zagęszczarkę?

RedakcjaAug 9, 2023 1:19:00 PM

Wśród licznych prac budowlanych znajduje się m.in. odpowiednie przygotowanie podłoża. Niezbędne jest jego wyrównanie i utwardzenie, aby móc przeprowadzić kolejne prace. Do tego celu wykorzystywana jest zagęszczarka. Wbrew pozorom, korzystają z niej nie tylko firmy budowlane. Jak wybrać zagęszczarkę w zależności od zaplanowanych zadań oraz rodzaju utwardzanego podłoża?

Zagęszczarka – czym się charakteryzuje?

Działanie sprzętu, jakim jest zagęszczarka, polega na przekazywaniu drgań na płytę zagęszczającą. Drgania te wytwarzane są przez mimośród. To właśnie dzięki nim dochodzi do zagęszczenia i utwardzenia podłoża.

Zagęszczarki dostępne są w dwóch głównych typach konstrukcji – są to modele płytowe, a także ubijaki stopowe, zwane również skoczkami.

Zagęszczarka spalinowa – wydajne urządzenie do prac w wielu miejscach

Wśród propozycji omawianego sprzętu znalazła się zagęszczarka spalinowa. W zdecydowanej większości urządzeń dostępny jest silnik spalinowy, ponieważ zagęszczarki należą do masywnych i ciężkich sprzętów. Choć dostępne są również modele elektryczne, to jednak znacznie rzadziej znajdują one swoje zastosowanie.

Silnik spalinowy pozwala na pracę w dowolnym miejscu, gwarantuje trwałość, wytrzymałość i wydajność urządzenia.

Zagęszczarka do kostki brukowej – regulacja częstotliwości wibracji

Wybierając zagęszczarkę należy zwracać uwagę na regulację częstotliwości wibracji. Podłoża, w zależności od ich rodzaju, wymagają innych wibracji, a nawet odmiennej konstrukcji zastosowanej płyty. Zagęszczarka do kostki brukowej potrzebuje płyty z tworzywa sztucznego, ponieważ chroni ona przed uszkodzeniem bruku. Ponadto zwraca się uwagę na dostępność biegu wstecznego, aby łatwiej manewrować urządzeniem.

Zagęszczarka gruntu – zwróć uwagę na te parametry

Właściwe przygotowanie podłoża do kolejnych prac budowlanych ma ogromne znaczenie dla efektywności ich prowadzenia. Wybierając zagęszczarkę zwróć zatem uwagę na parametry, takie jak:

  • typ zagęszczarki,
  • masę urządzenia,
  • regulację częstotliwości wibracji,
  • wielkość płyty roboczej,
  • głębokość zagęszczania.

Możesz także przyjrzeć się elementom dodatkowym, chociażby wyposażeniem w kółka, dzięki którym transport ciężkiej zagęszczarki będzie zdecydowanie łatwiejszy. Przemyśl, gdzie i do jakich prac najczęściej będziesz wykorzystywał zagęszczarkę. Zapoznaj się z ofertą sklepu Emast.pl i dobierz urządzenie, które zagwarantuje Ci efektywną, bezpieczną oraz wydajną pracę. Postaw na indywidualnie dopasowany sprzęt.