Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Jak wybrać gwintownicę?

RedakcjaFeb 3, 2024 12:11:00 PM

Wybór odpowiedniej gwintownicy może być kluczowy dla każdego majsterkowicza czy profesjonalisty zajmującego się montażem instalacji czy konstrukcją metalowych konstrukcji. Istnieje wiele rodzajów gwintownic, różniących się rodzajem zasilania, przeznaczeniem i wydajnością. W tym artykule omówimy różne rodzaje gwintownic i zastanowimy się, która będzie odpowiednia dla Twoich potrzeb.

Gwintownica elektryczna – jakie parametry musi mieć wydajne urządzenie?

Gwintownica elektryczna to idealne rozwiązanie dla osób szukających sprzętu, który zapewni szybkie i precyzyjne wykonanie gwintów. Istotne parametry, na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze tego typu urządzenia, to:

  • moc silnika,
  • prędkość obrotowa,
  • jakość materiałów użytych do budowy gwintownicy.

Wysoka moc silnika pozwoli na sprawną pracę nawet w przypadku twardszych materiałów, natomiast regulacja prędkości obrotowej umożliwi precyzyjne dopasowanie do rodzaju obrabianego materiału. Ważne jest również, aby gwintownica była solidnie wykonana, aby zapewnić nie tylko efektywną pracę, ale także trwałość urządzenia.

Gwintownica akumulatorowa – kiedy się sprawdzi?

Gwintownica akumulatorowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują mobilnego i łatwo dostępnego narzędzia. Brak konieczności podłączania do źródła zasilania sprawia, że gwintowanie staje się bardziej wygodne i elastyczne. Przy wyborze tego typu gwintownicy warto zwrócić uwagę nie tylko na parametry techniczne, takie jak napięcie akumulatora czy czas pracy na jednym ładowaniu, ale także na ergonomiczny design i wygodę obsługi. Gwintownica akumulatorowa sprawdzi się zwłaszcza w sytuacjach, gdzie praca odbywa się w miejscach trudno dostępnych lub na zewnątrz, gdzie brak gniazdka elektrycznego.

Gwintownica do rur dla profesjonalistów – postaw na narzędzia pneumatyczne

Profesjonalista szukający najwyższej jakości i wydajności z pewnością doceni gwintownice pneumatyczne. Dzięki zasilaniu sprężonym powietrzem, tego typu narzędzia cechują się niezawodnością i dużą mocą. Gwintownice pneumatyczne są idealnym rozwiązaniem do pracy w przemyśle, gdzie wymagana jest ciągła i intensywna eksploatacja. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z tego typu narzędzi wymaga dostępu do sprężonego powietrza, co wymaga inwestycji w kompresor.

Hydrauliczna gwintownica do rur – idealna do przemysłu

Gwintowanie dużych i grubych rur może być wyzwaniem nawet dla doświadczonych fachowców. W takich sytuacjach warto zainwestować w gwintownicę hydrauliczną. Dzięki zastosowaniu siły hydraulicznej tego typu urządzenia umożliwiają precyzyjne i skuteczne wykonywanie gwintów nawet w najtrudniejszych warunkach. Gwintownice hydrauliczne są często stosowane w przemyśle naftowym, gazowniczym oraz w branży budowlanej do pracy z dużymi rurami stalowymi czy żeliwnymi.

Gwintownica ręczna – kiedy zda egzamin?

Choć gwintownice elektryczne, akumulatorowe czy pneumatyczne oferują wiele zalet, czasem sprawdza się tradycyjna gwintownica ręczna. Zwłaszcza przy drobnych naprawach czy pracach hobbystycznych ręczne narzędzie może być równie skuteczne, a nawet bardziej precyzyjne. Gwintowanie ręczne wymaga jednak więcej czasu i siły, dlatego najlepiej sprawdza się w sytuacjach, gdzie liczy się precyzja a nie prędkość.